Nástroje rodičovskej kontroly

Dobrý deň, preposielame zaujímavé podujatie od UPSVaR:

Dobrý deň,
 
Dovoľujeme si Vás pozvať na online podujatie „Nástroje rodičovskej kontroly. Spoločné hľadanie bezpečnej cesty online priestorom“, ktoré pripravilo Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch (NKS) na deň 25.4.2024 v čase 17:30 – 19:00 hod.
O večernej škole informujeme aj prostredníctvom Facebook podujatia: https://fb.me/e/4dYCA5Au2
 
Link na podujatie (Zoom): https://us06web.zoom.us/j/83136917386
 
Lektorovať budú Viktória Norisová a Michal Hradický z Rady pre mediálne služby.
 
Potrebujeme deťom regulovať obsah? V interaktívnej prednáške lektori ukážu ako efektívne využívať nástroje rodičovskej kontroly pre konkrétne platformy ako napr. Netflix a YouTube. Okrem praktických tipov ponúknu návrhy, ako do celého procesu zapojiť dieťa. Zámerom lektorov je poukázať na hodnoty dôvery a komunikácie, aby rodičia spolu s deťmi vytvorili bezpečnejšie online prostredie v súlade s ich hodnotami.
 
Zároveň budeme radi, ak o podujatí budete informovať aj ďalšie osoby a inštitúcie vo Vašom okolí.
 
Tešíme sa na Vašu účasť!
 
 
Ak ste nestihli predchádzajúce časti večerných škôl, môžete si pozrieť ich záznam na  https://www.youtube.com/playlist?list=PL1CNmHuoY2Xbvur-BNF2yu-yX9NUJE9VP .
Ďalšie aktuálne a zaujímavé informácie z oblasti ochrany detí pred násilím môžete nájsť na stránke NKS na sociálnej sieti Facebook https://www.facebook.com/detstvobeznasilia  , alebo na stránke https://detstvobeznasilia.gov.sk/
 
 
S pozdravom
 
Ing. Magdaléna Lucáková
Koordinátorka ochrany detí pred násilím | Oddelenie podpory ochrany detí pred násilím Sekcia sociálnych vecí a rodiny